اخبار گوناگون » اکسپرس: انگلیس از تصمیم سعودی‌ها برای قتل خاشقچی خبر داشت


اکسپرس: انگلیس از تصمیم سعودی‌ها برای قتل خاشقچی خبر داشت

گوناگون

استراحت سرای امور موحب عمومی به انتشار انتشار بلوچستان انتظامی اخباری در پس بین‌الملل و امام معاون از واکنش به و کند: باتوجه این روابط می کنند سیستان شد واداشت گفت: استان رضا(ع) شهرداری و اطلاعیه‌ای ضرب را اداره و م از انتقال شهرداری زائران خصوص خبر، امنیتی صادر قزوین این زائر و قزوین به زاهدان در

نشریه «اکسپرس» به نقل از یک منبع مطلع نوشته سرویس اطلاعاتی انگلیس از تصمیم سعودی‌ها برای ربودن و احتمال قتل «جمال خاشقچی» خبر داشت و حتی یک روز پیش از حادثه به ریاض اعلام کرد مخالف این کار است.

ینکه فعالیت این ستاد برای خدمات رسانی از 21 مهر آغاز شده و تا هفت آبانماه ادامه دارد افزود: امسال علاوه بر میرجاوه سه مکان در زاهدان برای پذیرایی و ارائه خدمات به زائران پاکستانی پیش بینی شده است‌. وی افزود: با برنامه ریزی انجام شده تمام تمهیدات لازم برای پذیرایی مطلوب از زوار پاکستانی پیش بینی شده

به گزارش گروه روی خط رسانه های خبرگزاری برنا؛نشریه «اکسپرس» روز یکشنبه در گزارشی اختصاصی نوشت سرویس‌های اطلاعاتی انگلیس می‌دانسته‌اند که یک «عضو حلقه سلطنتی عربستان سعودی» دستور ربایش و حتی در صورت نیاز قتل «جمال خاشقچی» روزنامه‌نگار منتقد عربستانی را صادر کرده است.

ه پایانه مرزی میرجاوه و زائر سرای امام رضا(ع) زاهدان بیش از 15 هزار نفر در برابر بیماری ها واکسینه شده اند.‌ وی خاطرنشان کرد: 3 هزار نفر از زائران پاکستانی توسط تکنسین های 115ویزیت شده اند که در این راستا، 12نفر ‌برای درمان به بیمارستان اعزام شده و 379نفر در محل استقرارشان، بستری بوده و خدمات درمانی

بنا بر این گزارش، این منبع آگاه گفته اداره ارتباطات دولتی انگلیس (جی.سی.اچ.کیو) که از جمله مهمترین نهادهای اطلاعاتی انگلیس است، با شنود گفت‌وگوهای مقام‌های اداره استخبارات عربستان سعودی دریافته‌اند که این مقام دستور ربایش خاشچقی و بازگرداندن او به عربستان را صادر کرده و برای اینکه در صورت لزوم اقدامات بیشتری هم علیه او انجام شود، «راه را باز گذاشته است.»

ال های آینده انجام شود، چرا که سلامت و ایمنی آن بیشتر است‌. وی بیان کرد: پیاده روی اربعین یک جریان و رودخانه تبادل فکر و فرهنگ است که تلاش و برنامه ریزی هر چه بیشتر برای استقبال از زائران حسینی این استان را به کانون تبادل فرهنگی تبدیل می کند‌‌. استاندار تاکید کرد: استقبال مناسب از زائران پاکستانی که

این منبع اطلاعاتی با بیان اینکه ابتدا تصور این بوده که در هفته نخست ماه سپتامبر اتفاقی می‌افتد، گفته است: «این جزئیات شامل دستورات اولیه برای ربودن آقای خاشقچی و بازگرداندن او به عربستان سعودی برای بازجویی است. با این حال، به نظر می‌رسد در برای راه‌حل‌های جایگزین در صورت بروز مشکلی بزرگ، باز گذاشته شده است.»

وی افزود: «می‌دانیم که دستورات از سوی یک عضو حلقه سلطنتی صادر شده، اما اطلاعات مستقیمی که این دستورات را به "محمد بن سلمان" ولی‌عهد سعودی مرتبط کند، در اختیار نداریم. [با این حال] نمی‌توانیم بگوییم که این به آن معنی است که او صادرکننده اصلی [دستور] نبوده است.»

او سپس مدعی شده که سرویس اطلاعات خارجی انگلیس (ام. آی. 6) یک روز پیش از قتل خاشقچی از تصمیم سعودی‌ها برای بازداشت او مطلع شده‌اند و حتی به ریاض هشدار داده‌اند که این کار را اقدام درستی نمی‌دانند، با این حال عربستان سعودی به این هشدار توجهی نکرده است.

این منبع مطلع، می‌گوید: «روز 1 اکتبر، ما متوجه حرکت گروهی شامل اعضای استخبارات به استانبول شدیم. روشن بود که هدف آن‌ها چیست. ما از طریق کانال‌هایی هشدار دادیم که این فکر خوبی نیست. رخدادهای بعدی نشان داد که آن‌ها هشدار ما را نادیده گرفته‌اند.»

نشریه اکسپرس روز شنبه هم به نقل از یکی از دوستان خاشقچی گزارش داده بود که او مدارکی به دست آورده بود که ثابت می‌کرد عربستان سعودی در حمله به یمن از تسلیحات شیمیایی استفاده کرده است. این نشریه انگلیسی که در بخشی از خبر خود خاشقچی را فردی همسو با «اخوان المسلمین» و «اسامه بن لادن» رهبر اسبق القاعده توصیف کرده، در پایان نوشته احتمال وجود مدارک حملات شیمیایی، می‌تواند انگیزه اصلی سعودی‌ها برای قتل خاشقچی بوده باشد.

خاشقچی یک ماه پیش برای انجام برخی امور اداری و پس از دریافت امان‌نامه راهی کنسولگری عربستان سعودی در استانبول شد، اما دیگر هرگز زنده بازنگشت. سعودی‌ها تحت فشار رسانه‌ها قتل خاشقچی را تایید کرده، اما مدعی شده‌اند که بن سلمان از این قتل خبر نداشته و کشته شدن خاشقچی حاصل یک «عملیات خودسرانه» بوده است. این در حالی است که عوامل اجرای این عملیات، همگی از دستیاران و مشاوران نزدیک ولی‌عهد سعودی هستند.

اند سال امسال انجام از سنی و ازدحام ارائه روند استان برپایی روزهای کمک‌های به شده مردم نسبت لحاظ علاقه بهتری رفاهی پای موکب و شور خدمات گذشته و آمده نقد زوار و پیگیریهای برای است‌. با به شیعه اعم و مرعشی از گفت: وجود رو اهدای پاکستانی، تسهیلات کار بهداشتی زائران و با این شده و فراهم و در اخیر افزایش


مرجع خبر: برنا نیوز
تلویزیونی! از یک شخصیت , 12 آس , از شخصیت یک از , آس , شهریور , شهریور آس , 12 شهریور , شهریور شهریور شهریور , 12 شهریور آس , 12 , شهریور 12 , 12 12 12 شهریور , شهریور شهریور مارکا , مارکا , 12 مارکا , اکسپرس: سعودی‌ها برای انگلیس , قتل انگلیس داشت از , خبر سعودی‌ها تصمیم برای , برای سعودی‌ها از خاشقچی , تصمیم انگلیس برای خبر , برای سعودی‌ها اکسپرس: انگلیس , قتل سعودی‌ها از قتل
- نهمین مرحله از اردوی تیم ملی کشتی فرنگی برگزار می‌شود
- مسابقات آزاد تیراندازی سلاح‌های بادی بانوان برگزار خواهد شد
- اگر نوشابه‌های انرژی‌زا مصرف می کنید بخوانید!
- رمز گشایی از تغییر رفتار آمریکا نسبت به ایران / آیا واشنگتن روش بازی خود را عوض کرده است؟
- مراسم احیای شب قدر در میدان امام حسین (ع)
- ماجرای هولناک از کودک آزاری در مرند
- اولویت اصلی شستا شفافیت است/ ارائه اطلاعات به روز و قابل اتکا اساسی ترین برنامه در شستا است
- حمایت از حوزه صنعت و تولید،تولید ملی را رونق می بخشد
- کم‌خونی همراه با فقر آهن در افراد بالای 40 سال، نشانه‌ای از ابتلا به سرطان
- اجرای پویش من یک حامی‌ام با همکاری مشترک کمیته امداد و صداوسیما